budiceknaroda

Budíček národa

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
budiceknaroda
PRIPRAVTE SA NA BLAHOBYT
 
Marcus Phoenix
Marcus Phoenix | 17.1.2020 12:52

Pokiaľ by si si trocha naštudoval históriu tak by si zistil, že Hitler neprišiel k moci v 1939 a na druhý deň okamžite nerozpútal vojnu. Moc a sympatie mu prieslo to, že chcel postaviť Nemecko na nohy po škodách z 1. svetovej vojny. Nemci boli chudáci, mali hyperinfláciu, všetka vina za vojnu padla na nich. A za nejakých 15 rokov on zo zdecimovanej krajiny spravil lídra Európy. Ekonomicky aj vojensky. To je proste fakt. Čiže pokiaľ by tu Kotleba spravil také ekonomické pozdvihnutie ako Hitler, tak by sme mali diaľnicu do každej dediny... Za ekonomický program "pochválil" Hitlera aj expremiér Fico.


Lodovik
Lodovik | 17.1.2020 13:45

@Marcus Ako si to citam na wiki, tak Nemecko sa spamatavalo z 1. svetovej vojny kym Hitler bol vo vazeni, a ked ho pustili, uz bola situacia o dost lepsia a nebolo pre neho take lahke ziskavat si popularitu lacnymi frazami a hladanim vinnikov. Potom prisla v. Oktobri 1929 hospodarska kriza v USA, ktora sa rozsirila aj do Europy, a vtedy sa Hitler vykopol hore. V 32-hom este skoncil 2. v prezidentskych volbach a az v 33-tom sa realne dostal k moci. Takze na nejakych 15 rokov budovania ekonomiky mi to nevychadza.


Marcus Phoenix
Marcus Phoenix | 17.1.2020 14:59

Hitler bol vo väzení iba rok a jeho strana bola v ríšskom sneme prítomná v každom volebnom období. Jemu a jeho politickým kolegom sa pripisujú zásluhy za:

- vymanenie Nemecka spod kartelu medzinárodných bánk
- vytvorenie novej fungujúcej ekonomiky s nulovou nezamestnanosťou
- vystavenie diaľničnej siete, ciest aj mostov
- masívna obnova verejných budov
- zvýšenie pôrodnosti skrz mladomanželské pôžičky
- zníženie kriminality, skrz povinnú prácu pre živly
- boj proti tabaku
- veľké investície do techniky a energetických zdrojov
- motorizácia Nemecka

A celkové zvýšenie kvality života v Nemecku. Dotované dovolenky, 5-dňový pracovný týždeň, každá veľká fabrika musela mať miestnosť na oddych, kantínu, šatne, niektoré dokonca aj ihriská či bazény pre zamestnancov. Dokonca zaviedol aj zákon na ochranu zvierat. Nebyť vyvolania 2. svetovej vojny, bol by to snáď jeden z najobľúbenejších politikov v histórii. Ani tá nenávisť voči Židom by mu neublížila (Disney aj Ford boli tiež antisemiti a nikto to nerieši, lebo nerobili bordel).


Budíček národa
Budíček národa | 17.1.2020 15:09

Nejde ani tak o to, čo pozitívne dosiahol (ak vôbec), ale o spôsob, akým to dosiahol - na úkor časti obyvateľstva. Aj Stalin postavil magistrálu, prieplav, metro - otrokmi.

Slovensko by nebolo iné - časť obyvateľstva by sa mala lepšie na úkor inej.


Marcus Phoenix
Marcus Phoenix | 17.1.2020 16:03

Slováci sú úplne iná mentali ako kedysi Nemci či Rusi. Nemáme expanzívne sklony. Keby bol Kotleba vo vláde, čo by urobil? Vyhlásil vojnu Izraelu? Vyhostil Mesežnikova? Max. by sa zmohol, že by narodenie Jozefa Tisu bol štátny sviatok a aplikoval tie zákony čo už predložil. Obmedzenie interupcií, ťažby dreva, zliberalizoval by držbu zbraní, upravil rodičovskú pre x-čatá, stopol (ak sa dá) nákupy lietadiel a nahnal dlhodobo nezamestna(teľ)ných do roboty... Zase sa netvárme, že by vyhladil všetky osady a na dávkach by ušetril miliardy, za ktoré by nám potom zvýšil o 500 eur všetkým plat. Pochybujem, že by dokázal postaviť Slovensko ekonomicky na nohy ako Hitler na úkor pol milióna cigáňov.


Nathanael
Nathanael | 17.1.2020 16:34

Marcus: Veľká časť obetí nacizmu neboli vojnové obete, ale obete takpovediac vnútroštátne. V podstate tá istá kategória ako obete komunizmu. A rozvoj ekonomiky síce nastal, ale je otázkou ako dlho by to bolo udržateľné. Aj v ZSSR bol po revolúcii boom. A potom hladomor. Aj zmyslom vojny bolo podporiť ekonomickú prosperitu Nemcov. Každopádne, Kotleba nemá reálny program, len primitívne žvásty.


gimli
gimli | 17.1.2020 16:58

"A za nejakých 15 rokov on zo zdecimovanej krajiny spravil lídra Európy." A potom lidra Europy nezmyselnou vojnou poslal do kolien.

Radsej pomalsi rozvoj ako sa pri vodcovi najskor tesit z ekonomickeho rastu a potom sa cudovat bombam padajucim na hlavu a cudzim armadam obsadzujucim krajinu.

Silny vodca mozno rychlo privedie krajinu k uspechu, ale dokaze ju aj este rychlejsie poslat ku dnu.


 
Nie ste prihlásený, pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader